Hizmetlerimiz

Özel Papatya Anaokulu olarak sağlamış olduğumuz imkanlar ve hizmetlerimiz.

Mobil Uygulama ile Bilgilendirme!
Çocuklarımız için her zaman daha fazlasını istediğimiz için başarılı bir uygulama olan Okul Cep uygulamasını bünyemizde kullanmaktayız. Velilerimiz bu uygulama ile, Çocuğumuzun anlık durumunu, gelişimi ya da okuldaki aktivitelerini, yemek menülerini, gezi duyurularını, devamsızlık bilgilerini, fiziksel gelişim özelliklerini ve aylık bültenleri takip edebilmekte, kurum ve öğretmenlerimiz ile anlık olarak iletişime geçebilmektedir.

Rehberlik Danışmanlığı
•Çocukların evden ve ailelerinden ilk ayrılık deneyimlerini en sağlıklı şekilde yaşamaları için oryantasyon çalışmaları yapılmaktadır. Bu süreçte çocuğun okul ortamına ve öğretmenine yavaş yavaş alışması, güven duyması ve ihtiyaçlarını annesi dışında bir başka yetişkinin de karşılayabileceğini deneyimlemesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasındaki gözlemler aileler ile paylaşılmakta ve çocuğun ev yaşantısı, doğum bilgileri ayrıntılı bir şekilde aileler tarafından edinilmektedir. Bu süreçte problem yaşayan öğrencilere ve velilere gerekli destek ve yönlendirmeler yapılmaktadır.
•Tüm çocuklarımız psikologumuz tarafından sınıf ortamında gözlemlenir. Oyun ortamında arkadaş ilişkileri, aldığı roller, benimsediği davranış kalıpları, kurallara uyma düzeyi, sosyal becerileri, iletişim düzeyleri, dikkat süresi, sorumluluk alma, paylaşımcılık gibi birçok özelliği hakkında bilgi edinilir. Bu bilgiler ışığında gerekli durumlarda çocuklarla bireysel çalışmalar yapılmaktadır.
•Her öğrencimize bireysel olarak Resim Analiz Çalışması uygulanmakta ve sonuçları raporlandırarak veli görüşmeleri ile ebeveynlerine sunulmaktadır.
•60 ay ve üstü öğrencilerimize Metropolitan Okul Olgunluğu Testi uygulanarak çocuklarımızın 1.sınıfa hazırlık durumları değerlendirilmekte, sonuçları raporlandırılmakta, ebeveynlerimize iletilerek gerekli yönlendirilmeler yapılmaktadır.
•Her öğrencimiz için Gelişim Dosyası düzenlenerek gelişim alanları değerlendirilmekte ve ebeveynlerimiz bilgilendirilerek gerekli yönlendirilmeler yapılmaktadır.

Sağlık
Okul öncesi dönem; insan hayatında fiziksel ve psikolojik gelişimlerin yaşandığı en önemli dönüm noktaları arasında yer alır. Bu dönemde çocukların bağışıklık sistemleri güçlenmeye devam eder; onların sağlığını korumak için atılan tüm adımlar aynı zamanda toplumsal sağlığa da katkı sağlar. Özel Papatya Anaokulu olarak; eğitimde benimsediğimiz çeşitliliği düzenli olarak sağladığımız sağlık hizmetleri ile okul sağlığını korumayı hedefliyoruz. Beyaz Bayrak Projesi’ne katılıp Beyaz Bayraklı Okul olma hakkını kazanan okulumuzda,
Bu kapsamda çocuklarımızın;
•Hijyen ve kişisel bakım konularında farkındalıkları arttırılıyoruz.
•Her ay Kilo ve boy ölçümleri yapıyor; yaş gruplarına göre fiziksel gelişimleri değerlendiriliyoruz.
•Büyümesini ve gelişmesini etkileyen diş sağlığı kontrolleri yerine getiriyoruz.
•Hareketli ve sağlıklı yaşamı desteklemek için düzenli sporsal faaliyetler düzenliyoruz.

Beslenme
•Yemek menümüz T.C. Halk Sağlığı Kurumunun okul öncesi çocuklarına yönelik yayınlamış olduğu örnek yemek menüleri baz alınarak dengeli bir şekilde hazırlanmaktadır.
•Günlük olarak temin edilen ürünlerimizde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır.
•Çocuklarımıza kahvaltı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek servisi yapılmaktadır.
•Reçel, turşu, yoğurt vb. ürünler hazır tüketilmeyip ev yapımı hazırlanmaktadır.

Ulaşım
Özel Papatya Anaokulu olarak, okul öncesi eğitimi kapsamında sunduğumuz özenli hizmetleri; çocuklarımızın ulaşım güvenliğinin sağlanmasında da devam ettiriyoruz.
Çocuklarımızın evlerinden okulumuza ve okulumuzdan evlerine taşınması sırasında güvenlik tedbirlerinin eksiksiz alındığından emin oluyoruz. Servis şoförlerimizi seçerken deneyimlerini dikkate alıyor, ehliyet cezalarını sorguluyor, güvenilirliklerini araştırıyor, sağlık durumları ile ilgili bilgi alıyor, adli sicil kayıtlarını istiyor, sabıka kayıtlarının olmadığından emin olup ve yalnızca kriterlerimizi karşılayanlarla yola devam ediyoruz. Servisler aracılığı ile taşınan tüm çocuklarımızın yolculuk sırasında emniyet kemerlerinin takılı olup olmadığının kontrolünün sağlanması adına servislerimizde çocuklarımızla ilgilenen yetkili kişileri bulunduruyoruz. Çocuklarımızın servise inip binerken herhangi bir sorun yaşamamaları adına servis görevlilerimiz aracılığı ile güvenliklerini arttırabiliyoruz. “Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği” kapsamında üzerimize düşen tüm yükümlülükleri yerine getiriyoruz. Servis görevlisi ve şoför nitelikleri değerlendirilmesinin yanı sıra ulaşım hizmeti verilen araçların aranan şartları karşılamasına da dikkat ediyoruz.